Jaunimo tautinių šokių grupė “Pynė”

Šakių kultūros centro jaunimo tautinių šokių grupė “Pynė”
Vadovė Vitalija Venienė tel. 8-612 26649

DSC_3466

 

Tautinių šokių kolektyvas „Pynė“ susibūrė 1996m. Kolektyvo įkūrėja ir vadovė Vitalija Venienė (1999 m. apdovanota „Aitvaro“ nominacija)..

Kolektyve šoka 3 grupės šokėjų: jaunimo, jaunuolių ir jaunučių. Jaunuolių ir jaunučių grupės priklauso Šakių „Varpo“ vid. mokyklai., o jaunimo grupė – Šakių kultūros centrui.
Didžiąją šokių repertuaro dalį sudaro lietuvių liaudies šokiai, bet turime paruošę ir kitų šalių šokių- repertuare yra ir rusų, ir latvių , ir lenkų liaudies šokiai.
Savo šokiais kolektyvas puošia ne tik Šakių miesto bei rajono šventes ir įvairius renginius, bet dalyvauja daugelyje apskrities, respublikos šventėse ir tarptautiniuose festivaliuose.
“Pynė“ – 1998m., 2003m., 2005m. ir 2007m. Lietuvių dainų ir šokių švenčių dalyvė.
2000 m. vaikų tautinių šokių konkurso „Aguonėlė“ rajoninio turo nugalėtoja ir respublikinio turo dalyvė.
2000m.,2002m., 2004m.Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Krasnoznamensko miesto kultūros dienų dalyvė.
“Pynė“ pripažinta geriausiu 2004 metų Šakių rajono kolektyvu ir apdovanota „Aitvaro“prizu.
2005m. kolektyvas du kartus dalyvauja televizijos laidoje „Gero ūpo“. Koncertinę programą „Pynės“ šokėjai padovanojo ir tarptautinėse šokio šventėse Lenkijoje Goldapo mieste (2001m. ), bei Elko mieste (2004m.). O 2005m. vasarą dalyvauta tarptautiniame šokių festivalyje Stambule (Turkija). 2007m. kolektyvas dalyvauja tarptautiniame projekte „Tarptautinė šokio meistriškumo dirbtuvė“ ir savo tautos kultūrą pristatė net tris kartus Lenkijoje Vengoževo mieste.
Tais pačiais metais savo koncertinę programą šokėjai dovanojo Vokietijoje (Hensted-Ulzburg‘o mieste),surengę net keturis koncertus įv. miesto vietovėse.
Didžiausi kolektyvo pasiekimai – laimėta 1 vieta (savo amžiaus grupėje) 2008 m. respublikiniame tautinių šokių konkurse „Aguonėlė“.
2009 m. „Pynė“(jaunuolių ir jaunių grupės) Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ dalyvė. Taip pat šokėjai šią vasarą savo koncertinę programą net kelis kartus padovanojo Gusevo miestui (Kaliningrado apskr.), bei dalyvavo tarptautiniame festivalyje Slovakijoje.
Kolektyvo iniciatyva nuo 2010 m. pradėta rengti respublikinė jaunimo tautinių šokių šventė „Ievaro tiltu“ į kurį sukviečiami kitų miestų jaunieji šokėjai.
2010 m. „Pynė“ dalyvauja tarptautiniame projekte „Bendradarbiavimo tiltai“. Šio projekto metu pyniečiai turėjo galimybę išmokti lenkiškų šokių bei lietuviškais šokiais sužavėti ir išmokyti šokti lenkų jaunimą.
O kiek daug emocijų ir įspūdžių paliko tarptautinis festivalis Lenkijoje Elko mieste. Čia „Pynės“ jaunimui teko šokti su kolektyvais iš Kinijos, Šri lankos, Ukrainos, Baltarusijos.
2011 m. birželio mėn.„Pynė“ vėl pakviesta savo koncertinę programą padovanoti tarptautiniame festivalyje Lenkijoje Elko mieste. Šį kartą jų draugai buvo iš Bulgarijos, Turkijos, Italijos, Ukrainos, Korėjos.
Savo ilgametę koncertinę veiklą ( 15 metų ) 2011 m. balandžio mėn. kolektyvas vainikavo įspūdingu jubiliejiniu koncertu“Mes –PYNĖ-Jums“.Šventės metu kolektyvas visus pakvietė pasinerti į šokio pasaulį ir kartu paragauti penkiolikos metų darbo vaisių.Sklandant istorijos puslapius randame įvairiausių išgyvenimų ir įspūdžių.Čia būta džiaugsmingų šypsenų,nuovargio ašarų,skambaus juoko bei liūdesio.Nepaisant įvairių vingių, kolektyvą jungia stipri šokio dvasia ,kuri nejučia mokė šokėjus nepasiduoti , tobulėti ir palaikyti vienas kitą.
2012 metais gegužės mėn. respublikiniame tautinių šokių konkurse „Aguonėlė“ kolektyvas „PYNĖ“ (jaunuolių grupė) vėl tapo 1 vietos nugalėtoju savo amžiaus grupėje.
Tais pačiais metais gegužės 24-28 dienomis „Pynė“pakviesta dalyvauti tarptautiniame festivalyje „Saulėtasis kaštonas“ Ukrainoje Kijevo mieste.Šiame festivalyje žiūrovus žavėjo aukšo lygio koleklyvai ir iš Turkijos ,Slovakijos ,Rusijos,Lenkijos.
2012 metų liepos 3-7 dienomis “Pynės“ šokėjai- respublikinės moksleivių šventės „Laiko vaikai“- dalyviai.
2013 metais birželio 21-24 dienomis „PYNĖ“ vėl atstovauja savo šalį tarptautiniame festivalyje „Vaivorykštė“ Lenkijoje Elko mieste.